Blog

Sürme Yalıtımı Nedir?

Sürme izolasyon son gelişen su izolasyon yöntemlerindendir. Su izolasyon malzemeleri, yarı akışkan yapıda olan membran gibi ürünlerden elde edilir. Sürme yöntemiyle uygulanır. Uygulandığı bölgede yüzeyde prizlenerek su geçirmez bir yapı oluşturur. 

  Bu yöntem bir ürün çeşidinden ziyade bir uygulama yönteminin adıdır. Birçok farklı sürme izolasyon malzemesi bulunur. En çok bilinenleri ise  zift, sıvı membran ve izolasyon boyalarıdır. Su izolasyon yöntemlerinin başında en etkili olanı sıvı membran kullanımı yapılandır. Sıvı membranı seçme nedeninden biri ise uzun ömürlü olmasıdır. Yine en çok tercih edilme nedeni arasında İç ve dış cephelerde kolaylıkla uygulanabilmesi olarak ifade etsek yanlış olmaz. Bütün bunların dışında  üzeri boyanabilir olduğu içinde dekoratif su yalıtım çözümlerine imkan sağlaması da su membran yöntemini cazip kılıyor.

Peki Sürme yalıtım nasıl uygulanır? 

Sürme yalıtım yapmadan hemen önce yapılacak alan temizlenmelidir, temiz alana uygulanması çok önemli bir husustur. Çamur, balçık gibi maddeler dışarıya tahliye edilerek  150 barlık basınç kapasiteli kompesörlerle yıkanır. Temizlenen alanın kuruması için bir süre beklenir ve kuru zemine ilk sürme bazı uygulanır.İlk kat uygulamasının kuruması 5 ila 6 gün süresince olur. Kuruduktan sonra aynı işlem diğer kat için yapılır. En son olarak da işlem bittikten sonra yani tamamiyle kuruduktan sonra alanın dezenfeksiyonu yapılarak teslim edilir. Bu işlem ortalama 1 ay sürmektedir, zaman uzunmuş gibi gözükse de yapılan işlemlerin tam anlamıyla etkili olması için belli bir kurutma süresi şarttır.

Bina Sürme su yalıtımında yapılan herhangi  bir hata veya eksik geri döndürülemediğinden çok dikkatli yapılması gerekiyor. Doğru malzeme kaliteli işçilik kadar önem arz eder. Sürme yalıtımınızı doğru kaliteli ürünü bizden temin ederek en güzel sonuca ulaşabilirsiniz.

Gün geçtikçe arazilerin maddi değeri artmaktadır bununla birlikte binaların yapımı sırasında bodrum kat yapma durumları artış göstermeye başladı. Zemin altında yapılan katlar ve toprak altında bina yapımı oldukça arttı. Bunların başında otoparklar, sığınaklar, sosyal tesis alanları gibi alanlar gelir. Sürme su yalıtımının oluşturduğu en önemli unsur ise bodrum katların su yalıtımı ile iyi korunması ve içeriye su girişinin engellenmesi oldu. Bu alanlarda bina beton Sürme duvarlarımız dıştan bohçalama temel Sürme su yalıtımı yapılarak suyun içeriye girişi engellenmesi gerekmektedir. En sağlıklı ve kesin çözümler her zaman suyun geldiği, pozitif yönden yapılan su yalıtım uygulamalarıdır.

Bize Ulaşın

Detaylı bilgi ve daha fazlası İçin